PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603129}

The Front Line

Go-ji-jeon
7,4 1 010
ocen
7,4 10 1 1010
Go ji jeon
powrót do forum filmu Go-ji-jeon

Nie jestem fanem tzw. kina wojennego, ale ten film podobał mi się,
może dlatego nie położono dużego nacisku na efekty specjalne,
a nachalne promowanie patriotyzmu wszechobecne w kinie amerykańskim tu na szczęście nie występuje.
Zamiast tego jest tragedia jednostki, dlatego określenie dramat wojenny jest w tym wypadku wyjątkowo trafne.
Scena na barce desantowej to jedna z mocniejszych scen w tego rodzaju filmach, ale jest jeszcze kilka co najmniej bardzo dobrych.
Do tego sporo materiału do przemyśleń o odmienności sposoby myślenia ich i nas.
Trudno mi sobie wyobrazić większy dramat niż walka jednego narodu przeciw sobie, więc tło dla scenarzysty i reżysera wymarzone.
Wadą filmu jest źle dobrana muzyka.

ocenił(a) film na 8
Chris_Sharma

Scena na barce jest naprawdę niesamowita. I w pewnym sensie jest idealną puentą do tej historii, bo nawet jeśli w pierwszym odruchu potępi się strzelającego, to przecież w bitwach tej wojny cały czas "swój" strzelał do "swojego". Dobrze to podsumowuje zdanie jednego z bohaterów - w tej wojnie nie przeciwnik jest wrogiem, ale sama wojna.
Dla mnie również jest to bardziej dramat ludzi wrzuconych w szaleństwo bratobójczej walki. Nie ma tu co prawda epickiego widowiska jakiego niektórzy oczekują od filmów wojennych, ale sceny batalistyczne są dobrze zrobione. Portrety bohaterów różnorodne i na tyle rozbudowane, by wciągnąć emocjonalnie w rozgrywającą się historię i sprowokować do refleksji - i jak sądzę, to było głównym celem twórców.
Generalnie film ciekawy, dający do myślenia, dobrze się ogląda, chociaż wielbiciele "wojennej widowiskowości" mogą być nie do końca usatysfakcjonowani.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones